Ogólne warunki umów

Ogólne Warunki Umów (OWU) zawieranych przez Clearpool sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku


§ 1 Zakres zastosowania Ogólnych Umów

Niniejszy dokument Ogólnych Warunków Umów (OWU) ma zastosowanie do wszelkich umów sprzedaży oraz świadczenia usług zawieranych przez spółkę
Clearpool sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku (w dalszej części dokumentu: Spółka lub Wykonawca) i obowiązuje w zakresie nieuregulowanym odmiennie wprost w treści
składanych przez Spółkę ofert oraz umów zawieranych z kontrahentami będącymi przedsiębiorcami zgodnie z treścią art. 431 Kodeksu Cywilnego.

  1. Ogólne Warunki Umów (OWU) stanowią, z zastrzeżeniem ustępu poprzedzającego, integralną część umów zawieranych przez spółkę
    Clearpool sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku.
  2. Aktualnie obowiązująca treść Ogólnych Warunków Umów (OWU) dostępna jest na stronie internetowej spółki Clearpool sp. z o.o w Gdańsku pod
    adresem www.clearpool.pl/owu
  3. Dokument Ogólnych Warunków Umów (OWU) uważa się za przedstawiony kontrahentowi, w przypadku powołania się na niego przez spółkę Clearpool
    sp. z .o.o. w Gdańsku w treści składanej oferty, odpowiedzi na ofertę, potwierdzeniu realizacji zamówienia lub w umowie, pod warunkiem jednoczesnego doręczenia kontrahentowi kopii dokumentu w wersji elektronicznej za pośrednictwem korespondencji e-mail, lub wskazaniem kontrahentowi adresu strony internetowej Spółki, pod którym dostępna jest treść Ogólnych Warunków Umów (OWU).
  4. Dokument Ogólnych Warunków Umów (OWU) określa w szczególności kwestie techniczne i produkcyjne związane z technologią akrylową w branży basenowej, o istotnym znaczeniu dla usług świadczonych przez spółkę Clearpool sp. z o.o. w Gdańsku.

§ 2 Dane Spółki

  1. Dane identyfikacyjne i adresowe spółki Clearpool.pl sp. z o.o. :
    Clearpool.pl sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku ul. Jana Heweliusza 11 / 819, 80-890
    Gdańsk, Polska, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru
    Sądowego pod numerem 0001136120 , NIP:5833522707, tel. 607976797, e-mail: dawid@clearpool.pl
    Osobą wyznaczoną do bieżącej obsługi kontrahentów w imieniu spółki Clearpool sp. z o.o. w Gdańsku jest Pan Dawid Kronenberg , tel. 607976797 , e -mail:
    dawid@acrylicpool.eu

§ 3 Zagadnienia techniczne oraz specyfikacja usług świadczonych przez Clearpool sp. z o.o. w ramach składanych ofert i zawieranych umów

  1.  W ramach świadczonych usług spółka Clearpool sp. z o.o. w Gdańsku wydaje kontrahentom przy sprzedaży lub montażu szkła akrylowego (PMMA) atesty producenta oraz oświadczenie wykonawcy o dopuszczeniu do jednostkowego zastosowania w obiekcie budowlanym.
  2. Wyroby materiałowe ze szkła akrylowego oferowanego przez spółkę Clearpool sp. z o.o. w Gdańsku jako wykonawcę posiadają następujące własności użytkowe:
    tolerancja wymiarów: każdy wymiar – 3 mm na 1mb produktu;
    odchyłka kąta 5%;
    ugięcie materiału 1/250;

  3. Wymiary ulegają zmianie w wyniku zmian temperatury otoczenia, gdyż PMMA (akryl) posiada dużą rozszerzalność cieplną. 
  4. Akryl ze względu na dużą wiotkość, nieznacznie odchyla się po zalaniu wodą, jest to zjawisko normalne i bezpieczne
  5. Wielkość spoiny zależna jest od warunków i dokładności wykonania żelbetów lub stali 
  6. Spółka jako wykonawca wydaje kontrahentom po zakończonym montażu instrukcję zalania zbiornika. Klient zobowiązany jest do ścisłego wypełnienia tej instrukcji.
  7. W niektórych wypadkach proces opróżniania zbiornika z wody wymaga nadzoru Wykonawcy i taka informacja znajduje się w instrukcji zalania zbiornika
  8. Przyjmuje się, że zalanie zbiornika nie może być szybsze niż 25 cm/h słupa cieczy.
  9.  Negatywne skutki zalania zbiornika w sposób sprzeczny z wydaną kontrahentowi instrukcją zalania zbiornika, lub w
    przypadku braku jej wydania – w sposób sprzeczny z postanowieniami umowy lub Ogólnych Warunków Umów, nie obciążają Spółki jako wykonawcy.
    Powyższe dotyczy w szczególności wcześniejszego lub szybszego zalania zbiornika.
  10. W trakcie montażu nie mogą być wykonywane żadne prac kurzące, wykonanych przez ekipy pracujące obok montażu akrylu.
    Zakazane są jakikolwiek pracę nagrzewnicą , palnikiem gazowym , natryskiwanie materiałów nakładanych na gorąco przy płytach akrylowych
  11. Użycie rozpuszczalników innych substancji żrących przy czyszczeniu akrylu jest niedopuszczalne
  12. Użycie przez Kontrahenta chemii basenowej w ponadnormatywnych ilościach, nie atestowanej lub w jakikolwiek sposób niewłaściwie użytej, może naruszyć integralności uszczelek i spowodować konieczność ich naprawy. Będzie ona realizowana jako dodatkowo płatne zlecenie.
  13. Brak mechanicznego czyszczenia uszczelki, powoduje możliwość pojawianie się nalotu i grzyba. Uszczelka która nie jest systematycznie czyszczona mechanicznie , podlega wymianie na koszt Zamawiającego.
  14. Pozostawienie foli ochronnej na działanie wysokich temperatur powoduje polimeryzacje foli z akrylem i wystąpi konieczność odpłatnego szlifowania paneli 
  15. Baseny z panelami które są postawione suche w okresie zimowym muszą posiadać specjalne kolimatory ugięcia w postaci butelek kotwionych do dna, w ilości 1 butelkę na 30 cm lini akrylu, zaś w okresie letnim system chłodzenia w postaci zraszacza plus pokrycia paneli białym materiałem, ewentualne obłożenie grubym styropianem. Niedopuszczalne jest zakrycie paneli akrylowych w lecie brezentem lub innym nieprzepuszczalnym materiałem typu sklejka, folia,etc. Pominięcie tych działań skutkuje uszkodzeniem kotwienia akrylu bądź samego akrylu.
  16. Przy wykonaniu prac wykończeniowych, (układanie terakoty, płyt spiekanych etc) nie można dochodzić nimi do styku z akrylem. Minimalna szpara dylatacyjna to 5 mm w ogrzewanym pomieszczeniu i minimum 15 mm w basenach zewnętrznych.
  17. Spółce jako Wykonawcy przysługuje prawo do stałego oznaczenia dostarczonego produktu swoją identyfikacją wizualną, przy czym pole
    powierzchni identyfikacji nie będzie przekraczać wymiarem pola powierzchni A5.
  18. Spółce jako wykonawcy przysługuje prawo do używania w swoich działaniach marketingowych dokumentacji fotograficznej z przebiegu prac.
  19. Rodzaj i specyfikacja chemii budowlanej jak też całość procesu technologicznego stanowią tajemnice przedsiębiorstwa spółki Clearpool sp. z
    o.o. jako wykonawcy. Wykonawca nie zezwala na dokumentowanie procesu montażu na żadnych nośnikach i w żadnej formie.

§ 4 Zasady realizacji umów, odpowiedzialność Spółki jako wykonawcy z tytułu rękojmi i gwarancji.

  1. Spółka jako wykonawca przystępuje do montażu zamówionego produktu w umówionym przez strony terminie, po umożliwieniu przez zamawiającego kontrahenta dostępu do placu budowy lub miejsca montażu.
  2. Transport pionowy (dźwig), jak i poziomy (koparka, Manitu) jest po stronie Zamawiającego tak w zakresie jego dostępności jak i kosztów. Wykonawca zapewnia wyciągarki i paleciak do montażu paneli.
  3. W przypadku niezapewnienia przez zamawiającego kontrahenta dostępu wykonawcy do placu budowy lub miejsca montażu, zamawiający zobowiązany jest do niezwłocznego podjęcia działań w celu zapewnienia warunków umożliwiających wykonawcy dokonanie montażu. Czas trwania realizacji zlecenia oraz termin zakończenia montażu ulega co najmniej przedłużeniu o okres odpowiadający długością opóźnieniu w zapewnieniu wykonawcy dostępu do placu budowy lub miejsca montażu.
  4. W przypadku niezawinionego przez Spółkę jako wykonawcę braku dostępu do placu budowy, miejsca montażu lub możliwości rozładunku, kontrahentowi Spółki zostanie naliczona opłata postojowa w wysokości 700 USD, za każdy dzień przebywania ekipy montażowej na placu budowy.
  5. W przypadku rażących błędów w przygotowaniu przez zamawiającego kontrahenta konstrukcji do montażu (w szczególności żelbety, konstrukcja stalowa) wykonawcy ma prawo do zmiany terminu montażu do czasu usunięcia braków technicznych.
  6. Montaż akryli przez Spółkę jako wykonawcę, możliwy jest do wykonania w temperaturze od 5 do 25 stopni Celcjusza. W przypadku parametrów niższych lub wyższych wykonawca montuje namiot cieplny lub schładza materiał.
  7. Ostateczny szlif/polerowanie akryli, o ile jest niezbędny, następuje po zejściu z budowy wszystkich innych ekip budowlanych, których prace mogą mieć wpływ na akryl (np. wykonanie tynków z ich szlifowaniem). W procesie realizacji zamówienia zamawiający kontrahent jest zobowiązany do współdziałania w tym zakresie z wykonawcą i zapewnienia warunków umożliwiających prawidłowe wykonanie szlifów i polerowania.
  8. W przypadku choćby częściowego opóźnienia zamawiającego kontrahenta w płatności zgodnie z określonym przez strony harmonogramem, wykonawcy przysługuje prawo do wstrzymania procesu montażu do czasu uregulowania płatności. W takim przypadku czas trwania realizacji zlecenia oraz termin zakończenia montażu ulega przedłużeniu o okres odpowiadający długością opóźnieniu w płatności przez zamawiającego.

§ 5 Zasady realizacji

  1. W przypadku stwierdzenia nieszczelności w montażu akryli, wykonawca przeprowadza uszczelnienie przy zastosowaniu właściwego procesu technologicznego, tj. uszczelnienia po zalaniu wodą przy pomocy iniekcji żywicznej oraz innych technik.
  2. W przypadku stwierdzenia w czasie realizacji zamówienia konieczności opróżnienia zbiornika z wody i dokonania powtórnego zalania zbiornika, koszty zużycia wody obciążają Zamawiającego.
  3. Prawidłowym i dopuszczalnym zjawiskiem w zakresie stosowanej przez wykonawcę technologii jest samouszczelnienie uszczelek po zalaniu wodą, w przeciągu 14 dni od zalania, co akceptuje zamawiający kontrahent z chwilą zawarcia umowy.

 

§ 6 Pozostale zasady

  1. Wykonawcy przysługuje prawo do dokonywania napraw panelu akrylowego, w przypadku, gdy naprawa nie zmniejsza właściwości technicznych akrylu i nie wpływa na estetykę panelu.
  2. Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie uszkodzenia mechaniczne akrylu powstałe na skutek niewłaściwej eksploatacji, w tym niewłaściwe czyszczenie (np. za pomocą środków zawierających amoniak) przez zamawiającego. W takim przypadku koszty ewentualnej naprawy obciążają zamawiającego.
  3. Wykonanie prac w zakresie polerowania, szlifowania lub jakichkolwiek innych prac mechanicznych na materiale dostarczonym przez Spółkę jako wykonawcę, dokonane przez obcego podwykonawcę lub inny podmiot, którego nie zaakceptował wykonawca, wyłącza odpowiedzialność wykonawcy z tytułu gwarancji.
  4. O ile to konieczne wykonawca może co 6 miesięcy dokonać inspekcji technicznej na miejscu realizacji i w takim wypadku Klient jest zobowiązany do udostępnienia miejsca
    realizacji i wyrażeni zgody na wykonanie dokumentacji fotograficznej lub ewentualnego pobrania próbek uszczelek w celu wykonania badań technicznych.
  5. Wykonawca w uzasadnionych sytuacjach, np prognozowane ciągle opady deszczu ma prawo wydłużyć termin uszczelnianie akrylu po jego uprzednim umocowaniu.
  6. Termin płatności „po zalaniu” oznacza termin 7 dni kalendarzowych.
  7. Po zakończeniu danego etapu Wykonawca może zwrócić się z wnioskiem do Zamawiającego o podpisaniu częściowego protokołu odbioru prac.
  8. W przypadku gdy Zamawiający nie jest dostępny, Zamawiającemu przysługuje jednostronny odbiór etapu prac.
  9. Po zakończeniu wszelkich prac Zamawiający przedstawia do podpisu protokół końcowy prac, który może być odebrany bez zastrzeżeń jak i z zastrzeżeniami.
  10. Widoczne pęknięcia i nieciągłości żelbetu należy naprawić przed wykonaniem montażu
  11. Basen powinien być zalany nie później niż 2 miesiącach po montażu

 

                                                                                     Powyższe zasady obowiązują do 31 grudnia 2025 roku